Opalanie natryskowe. Warto czy nie? Opinie użytkowniczek

2012-07-10 14:50 | Aktualizacja: 14:49
 Opalanie natryskowe - warto czy nie?

Opalanie natryskowe - warto czy nie? / Shutterstock)

Znawcy mody mogą mówić swoje. Podobnie lekarze dermatolodzy. Ale my wiemy swoje. Opalenizna wciąż jest na topie, tyle że zmieniają się metody nadawania skórze brązowego kolorytu. Wśród nich hitem okazało się opalanie natryskowe. Z czym to się je? Ile to kosztuje? Jak długo się otrzymuje? Generalnie rzecz ujmując: czy warto? Oto opinie kobiet, które opalały się natryskowo.




Cały zabieg opalania natryskowego trwa około 30 minut. Polega na zroszeniu ciała substancją, która przypomina brązową mgiełkę, a jest rozpylana za pomocą urządzenia przypominającego to stosowane do opryskiwania np. drzew. Cała przyjemność kosztuje około 100-200 złotych, jeśli decydujemy się "opalić" całe ciało, a kilkadziesiąt, jeśli brązowa ma się stać sama twarz i dekolt.

O ile to, jak odbywa się zabieg opalania natryskowego, nie pozostawia wątpliwości, o tyle efekty już tak. Kobiety, które skorzystały z tego rodzaju opalania podnoszą argument zdrowotny. Opalanie natryskowe nie ma nic wspólnego ze szkodliwym dla zdrowia solarium. Substancja, która jest rozpylana na ciało, nie tylko nadaje mu brązowy czy oliwkowy kolor, ale też nawilża skórę.

Jednak jeśli chodzi o to, co zostaje na skórze, relacje są już skrajnie różne.

Jestem 2 dni po tym opalaniu i wyglądam, jak straszydło, cała w plamach! Jakbym się samoopalaczem posmarowała, nie widzę różnicy!!!!!!!!!!!!! Straciłam 100zł, a za samoopalacz zapłaciłabym 10zł - napisała jedna z użytkowniczek forum wizaz.pl. 

Moim zdaniem nie jest to warte takich pieniędzy (płaciłam 100 zł za całe ciało). Miałam zacieki na dłoniach:/, efekt nie wyglądał zbyt naturalnie(dokładnie tak jak po kilkukrotnym nałożeniu balsamu brązującego). Pamiętam, że po określonym czasie trzeba było wziąć prysznic( chyba po ok 10 godz od zabiegu) i wtedy dosyć mocno ''wyblakłam'', ale przynajmniej nie wyglądałam tak sztucznie, jak od razu po tym opalaniu. Jeśli chodzi o inne wady, to właśnie mi nie schodziło to równo i ubrania były brudne - napisała inna. 

Ale są też i takie głosy: Efekt był naprawdę świetny! Znajomi myśleli, że wróciłam z urlopu Opalenizna wyglądała supernaturalnie, skóra dodatkowo była ładnie nawilżona, nie miałam żadnych smug czy zacieków. Opalenizna trzymała się ok. tygodnia, schodziła równo z całego ciała, z twarzy trochę szybciej, ale nie było żadnych plam.

Gdzie więc leży prawda? Kobiety, które skorzystały z opalania natryskowego, twierdzą, że trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Po pierwsze, dzień przed zabiegiem należy przeprowadzić depilację i wyszorować ciało peelingiem. Dobrze robi też użycie gąbki antycellulitowej. Przed samym opalaniem nie należy stosować żadnych kremów, poza nałożeniem cienkiej warstwy na łokcie, kolana, kostki i brwi.

Inną sprawą jest wybór odcienia. Zazwyczaj jest ich kilka. Osoba o jasnej karnacji nie powinna decydować się na najciemniejszy z nich, bo jej skóra będzie wyglądała sztucznie. Skąd zaś biorą się zacieki? Tu znaczenie mogą mieć umiejętności osoby, która nakłada środek opalający. Warto więc skorzystać z poleconego salonu.

Wśród niedogodności panie wymieniają też zabrudzone ubrania. Dlatego na sam zabieg należy wybrać się w luźnych, ciemnych ubraniach, by unikną zabrudzenia. Po pierwszej kąpieli takich problemów nie powinno już być.

To, jak długo opalenizna się utrzyma, także zależy od odpowiedniej pielęgnacji. Po pierwsze przez około 10 dni należy unikać peelingów, stosować za to balsamy nawilżające. Zaraz po samym zabiegu nie należy brać prysznica czy kąpieli, lepiej unikać też sytuacji, w której jest się narażonym na intensywne pocenie. Po pierwszej kąpieli - już kilka godzin po zabiegu - efekt powinien być najlepiej widoczny. 

No i na koniec cena. By cieszyć się piękną opalenizną przez dwa miesiące wakacji, trzeba wydać co najmniej 400-500 złotych. Pytanie, czy gra jest warta świeczki. Co sądzicie?






Źródło: dziennik.pl
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 25
  • ~kASIAM2014-07-24 13:12

    Ja polecam;)BYLAM:)SZYBKO, SPRAWNIE;)

  • ~klaudia1232014-07-15 22:59

    bylam dzis na opalaniu natryskowym jakas godzine po opalaniu przez przypadek na reke spadlo mi pare kropel wody z kwiatka zostaly mi w tych miejscach plamki jak jak by sie zmylo co robic w takiej sytuacji??

  • ~Pati2014-06-11 12:26

    Czesc.. rozmyslam wlasnie nad opalaniem natryskowym... nie wiem sama czy sie na to zdecydowac?

  • ~Aśka2014-06-02 11:20

    Szczerze polecam!! :) W czwartek skorzystałam z usługi by ładnie wyglądać na sobotni ślub kuzynki. Dziś jest poniedziałek, a moja opalenizna wygląda tak jak w piątek. Może twarz, szyja i dłonie są jaśniejsze gdyż mają częstszy kontakt z preparatami myjącymi, jak mydło, żel, tonik i płyn micelarny.
    Pani kosmetyczka rozsądnie podeszła do tematu i wybrała odpowiedni odcień preparatu do mojej karnacji, pomimo moich protestów, że skoro już się opalam to proszę o ciemną opaleniznę. Powiedziała, że wówczas opalenizna schodziłaby nierównomiernie, tworząc plamy. Cieszę się, że jej posłuchałam i wyglądam naturalnie.

  • ~ibizA2014-04-21 19:07

    Firm opalających jest wiele, ale rzeczywiście prekursorem i najlepsze preparaty są od SunFX. Nie żebym reklamowała, ale przetestowałam większość na rynku i tylko SunFX mogę polecić. Jest szybkie, jednolite i bez przebarwień. Najważniejsze to dobrze przygotować skórę przed zabiegiem i dbać potem. Niektórzy piszą, że jest to samoopalacz, a to nieprawda! Samoopalacz może uczulać, a preparaty natryskowe są naturalne. Składają się tylko i wyłącznie z wody destylowanej, ekstraktu cukru trzcinowego, który reaguje z naskórkiem tworząc opaleniznę oraz z wyciągu z orzecha włoskiego. Ten ostatni składnik potrzebny jest tylko podczas nakładania natrysku, aby osoba opalająca wiedziała, gdzie już nałożyła preparat i zmywa się go po kilku godzinach po uaktywowaniu się cukru. Najlepiej wybrać opcję z dojazdem do klienta, bo po pierwsze nie tracimy czasu i pieniędzy na dojazd, po drugie nie stresujemy się bo jesteśmy we własnym domu, po trzecie po zabiegu możemy paradować w domu w dresie (lub nawet nago), a luźne ubranie to najlepszy sposób żeby nie powycierać nałożonego preparatu. Polecam ten sposób opalania, bo jest szybki i przede wszystkim zdrowy, bez UV. Mogą go stosować kobiety w ciąży, osoby chore np. na bielactwo i uczulone na słońce oraz chemię z samoopalaczy. Koszt może się wydawać trochę wysoki, ale jak się policzy, że w solarium trzeba spędzić kilka seansów po kilka minut, to koszt wychodzi podobny, a przy tym aspekty zdrowotne są nie do przecenienia.

  • ~tan expert2014-02-18 15:48

    moim zdaniem Fake Bake ma świetne samoopalacze , testowałam różne i na prawdę dla mnie jest to nr jeden jeżeli chodzi o kolor i trwalosć. Pozdrawiam :-)

  • ~Karolinawawa2014-01-19 15:32

    Ja robilam opalanie już drugi raz i to jest super, zaluje ze wczesniej sie nie dalam namowic! Opalenizna jest bardzo naturalna i rownomierna, mam jasna karnacje i takiego efektu nie uzyskam nawet po lezeniu na sloncu non stop przez miesiac;)
    Dziewczyne polecila mi kolezanka z pracy, ona dojezdza do klienta w Warszawie, jakbyscie chcialy numer to podam bo naprawde warto!

  • ~Olgaa22013-11-04 12:10

    Ja też polecam opalanie natryskowe, robilam na śląsku. jedyny minus wg mnie to ze tak krotko ta opalenizna sie utrzymuje, no ale coz. robie to przed wielkimi wyjsciami. wkurza mnie jak ktos pisze na forach ze to sztuczna opalenizna i ze lepiej na sloncu sie opalac. tylko trzeba wziac pod uwage ze niektorzy naprawde nie moga:(

  • ~fredzia2013-10-20 13:53

    po opoalaniu natryskowym za kazdym razem dochodza mi trwale przebarwienia szczegolnie na wierzchu dloni lydkach i dekolcie . tosa takie pojedyncze plamy wielkosci 2-5 mlm.z poczatku bylam zadowolona ale teraz juz bym nie zaryzykowala takiego opalania bo sie robie laciata na stale

  • ~Monik2013-09-11 11:38

    Ja byłam i zdecydowanie polecam w waznych okazjach. Chodze rzadko na takie opalanie (wesela itp) ale jestem zadowolona z efektu. Opalenizna jest ładna i schodzi równomiernie, u mnie utrzymuje sie ok. tygodnia wiec uwazam, że za 75zł jest to ok.
    Polecam ale sprawdzony salon :-)